Aktualności


 

Oferujemy Państwu komfortowe nakładki na rękojeści kul łokciowych i lasek inwalidzkich wykonane z miękkiego i bezpiecznego dla skóry żelu polimerowego (badania zgodności biologicznej zgodne z normą “ISO 10993-1”).

 

 

Odciski oraz otarcia na dłoniach to zmiany skórne, które powstają wskutek stałego nacisku. Szczególnie narażone są na nie osoby, które zmuszone są poruszać się z pomocą kul oraz lasek inwalidzkich.
 
Nakładki wspomagają bezpieczeństwo zapobiegajac upadkom poprzez lepsze przyleganie uchwytów kuli, czy laski do dłoni. Co więcej, ich elastyczność umożliwia dopasowanie do różnych kształtów oraz rozmiarów  uchwytów kul, czy lasek. Plusem jest też ich wielokrotność używania. Wystarczy umyć je pod bieżącą wodą z łagodnym mydłem i można cieszyć się komfortem od nowa.
 
 
Produkty można zakupić w naszych sklepach stacjonarnych, sklepie internetowym https://www.esklepmedyczny.com.pl/ oraz allegro.

 

 

 

 

Oferujemy pełną obsługę w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Jesteśmy polską rodzinną firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie przetwórstwa metalu i tworzyw sztucznych, począwszy od roku 1973.

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania. Posiadamy nowoczesne zaplecze maszynowe i wykwalifikowany zespół, co pozwala na obsługę i wdrożenie projektu od pomysłu poprzez zaprojektowanie wyrobu, wykonanie formy wtryskowej, aż  po wyrób gotowy.

W swojej ofercie posiadamy rownież szereg gotowych elementów z tworzyw sztucznych, wykorzystywanych przez nas  i naszych klientów w różnych branżach.

Przyjmiemy zlecenia na wykonanie elementów z tworzyw sztucznych z wykorzystaniem form wtryskowych powierzonych przez klientów lub własnych.

Pracujemy na nowoczesnych wtryskarkach jednokomponentowych o max. objetości wtrysku do 280 cm3

Wykonamy również, na zlecenie klienta, konstrukcje z rurek aluminiowych o średnicach Ø19,6mm i Ø22,5mm łączonych teleskopowo, kątowo, obrotowo, czy szeregowo za pomocą elementów z tworzywa sztucznego.

Zapraszamy do kontaktu i składania zapytań ofertowych.

 

 

stojak na ubrania wieszak na kółkach do garderoby

Potrzebujesz funkcjonalnego, mobilnego wieszaka na ubrania, który sprawdzi się znakomicie w każdym pomieszczeniu i znacznie ułatwi organizację przestrzeni?

Stojaki na ubrania produkcji MIKIRAD będą świetnym wyborem!

 

Oferujemy praktyczne, lekkie i wytrzymałe wieszaki z możliwością łatwego przemieszczania oraz płynną regulacją wysokości. Rewelacyjnie sprawdzą się w domowej garderobie jak i w biurze, gdzie brakuje miejsca na powieszenie odzieży.

Nasze produkty wykonano z wysokiej jakości anodowanych rurek aluminiowych o średnicach 19,6 mm i 22,5 mm wykończonych elementami
z tworzyw sztucznych, dostępnych w kolorze szarym oraz czarnym. Kolejnym atutem są nierysujące powierzchni kółka, dzięki którym przesuniesz swoją garderobę w odpowiednie miejsce. Pionowe elementy wieszaków do celów transportowych mogą być rozkręcone.

Istnieje możliwość wykonania wieszaków na indywidualne zamówienie o wymiarach pasujących do Twoich potrzeb oraz potrzeb Twojego pomieszczenia.

Standardowo produkujemy dwa typy wieszaków: W1/MK – wieszak pojedynczy, oraz W2/MK – wieszak podwójny

Razem z wieszakami MIKIRAD stworzysz gustowną aranżację swojego pomieszczenia.

 

 


polski producent

Drodzy Klienci,  Współpracownicy i Przyjaciele!

 

Wspierajmy rodzime produkcje!

 

Wasze działanie i wybór polskich marek pomoże przetrwać nam czas, w którym wzajemne wsparcie i zrozumienie są szczególnie istotne.

 

Serdeczności!

Zespół MIKIRAD

 

Oferujemy Państwu udoskonaloną wersję kul łokciowych z podwójna regulacją wysokości i miękkim uchwytem z tworzywa wzbogaconego srebrem koloidalnym (nanosrebrem), o własciwościach antybakteryjnych i antywirusowych.


Sprawozdanie z badań tworzywa z nanosrebrem

 

W zależności od zawartości nanosrebra w produkcie, uzyskuje się różne poziomy ochrony mikrobiologicznej (od bakteriostatyczności do bakteriobójczości). Nanosrebro działa już przy zawartości 1-25 ppm. Dla wielu substancji są to stężenia śladowe, lecz dla nanosrebra wystarczające do ochrony przed 650 gatunkami bakterii, pleśni, wirusów i grzybów. Efektywność dodatku nanosrebra została wielokrotnie potwierdzona licznymi testami mikrobiologicznymi. W tworzywie wykorzystywanym do produkcji naszych kul zawartość czasteczek nanosrebra wynosi około 200 ppm.

Zaletą aktywnych cząsteczek srebra wobec konwencjonalnych środków chemicznych jest ich permanentne działanie na komórki mikroorganizmów. Wysycanie powierzchni nanosrebrem zapobiega wzrostowi mikroorganizmów i redukuje ryzyko zakażenia.

 

ZALETY STOSOWANIA NANOSREBRA

 • Nanosrebro działa niespecyficznie na bardzo szeroki zakres mikroorganizmów (bakterie, grzyby, pleśnie, glony, wirusy, prymitywne Eucaryota) w tym na pospolite gatunki patogenne ;
 • Jest to produkt odporny na czynniki chemiczne, fizyczne i biologiczne. Mikroorganizmy nie potrafią się przed nim obronić w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych środków syntetycznych;
 • Nanosrebro jest produktem bezpiecznym dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego;
 • Srebro w skali nano działa przy śladowych ilościach. Likwiduje biofilmy na wysyconych powierzchniach;
 • Nanosrebro nie ulega samoistnej degradacji i jest w praktyce bezterminowo trwałe w tworzywach sztucznych.

 

 

 

Sklepy firmowe MIKIRAD

Zapraszamy do naszych sklepów firmowych mieszczących się w Radomiu oraz do sklepu internetowego (wejdź do sklepu)  i na Allegro (wejdź) gdzie znajdą Państwo szeroki wybór wyrobów ortopedycznych i medycznych.
Oferujemy również możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i łóżek.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych sprzedawców gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie.

Realizujemy wnioski refundacyjne NFZ.

 

Adresy sklepów:

 • Radom, ul. Planty 13,   tel. 48 383-08-88
 • Radom, ul. Aleksandrowicza 5 (szpital wojewódzki),   tel. 48 361-38-82
 • Radom, ul. Okulickiego 59,   tel. 696-652-690; 48 331-22-49
 • Radom, ul. Zbrowskiego 100,   tel. 48 384-77-24

 

 

SYSTEM AMORTYZUJĄCY

Zaprojektowany i oferowany przez MIKIRAD jest innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przede wszystkim w celu poprawy komfortu użytkowania
naszych wyrobów.

Zastosowanie amortyzacji rozwiązuje problemy powstające  podczas używania konwencjonalnych kul ortopedycznych.

Amortyzator podwyższa wszystkie wymiary wyrobów (od podłoża) o 8 cm

 

 

Zalety:

 • absorbuje wstrząsy w momencie zetknięcia się kuli z podłożem
 • znacznie odciąża staw barkowy, łokciowy oraz nadgarstek
 • sprężystość systemu amortyzującego redukuje siłę nacisku przy każdym kroku
 • nie zmniejsza stabilności wyrobu i poczucia bezpieczeństwa użytkownika
 • uniwersalne zastosowanie: do wszystkich modeli kul łokciowych i pachowych produkcji MIKIRAD

 

Ergonomiczne kule łokciowe

Nowy wzór kul łokciowych z miękkim ergonomicznym uchwytem uniwersalnym lub do prawej i do lewej dłoni jest komfortową alternatywą dla tradycyjnych wyrobów tego typu.

Zastosowane rozwiązania zostały zaprojektowane w celu zwiększenia wygody użytkowania poprzez anatomicznie wyprofilowane rękojeści z miękkiego elastomeru, dzięki czemu siły nacisku rozkładają się równomiernie na całą dłoń.  Istnieje możliwość zastosowania uchwytu z tworzywa antybakteryjnego.

 

Cechy charakterystyczne:

 • dwa systemy regulacji wysokości,
 • otwory regulacyjne rozmieszczone co 2 cm lub system bezstopniowy z odkręcaną blokadą,
 • miękki, ergonomiczny uchwyt/rękojeść,
 • dwa wbudowane w uchwyt odblaski,
 • nasadka/stopka wzmocniona podkładką stalową,
 • specjalna tulejka tłumiąca,
 • lekkie, anodowane aluminium,
 • masa użytkownika: do 130 kg.